O firmie

Firma KUMIBEX Sp. z o.o rozpoczęła działalność w 1990 r. Jest firmą rodzinną o szerokim spektrum działania na rynku polskim oraz zagranicznym w zakresie technologii dozowania systemów dwukomponentowych. Firma w okresie działalności zbudowała i rozwija silne relacje biznesowe z czołowymi dostawcami surowców takimi jak: BayerMaterialScience Niemcy, BASF Niemcy, Synthesia Internacional Hiszpania, Huntsman USA.

Od 1997 r. firma sprzedaje urządzenia dozujące produkowane przez GUSMER Corp. USA, GLASSCRAFT oraz GRACO USA zapewniając fachową obsługę, doradztwo i serwis. Działalność usługowa firmy w zakresie termo renowacji pokryć dachowych pianką poliuretanową (ocieplanie dachu i całego budynku) to ponad 20 lat doświadczeń i ponad 1.000.000 m2 powierzchni zrealizowanych dachów.

Współpracujemy z wieloma śląskimi spółdzielniami mieszkaniowymi wśród których mamy opinię solidnego partnera. Usługi firmy, przede wszystkim zaś poliuretanowe izolacje natryskowe, zostały uhonorowane wieloma nagrodami, z których warto wymienić dyplomy i wyróżnienia Izby Budownictwa w Katowicach czy Kruszce Biznesu przyznawane przez Izbę Przemysłowo-Handlową w Tarnowskich Górach.

Od 2006 r. KUMIBEX cyklicznie prowadzi szkolenia, treningi i dni techniczne przekazując wiedzę i doświadczenie z zakresu przetwórstwa poliuretanów przyczyniając się do wzrostu jakości oferowanych usług wśród firm zajmujących się dozowaniem. W 2009 r. Firma KUMIBEX wraz z 9-ma firmami powołała i założyła „SIPUR” Polski Związek Producentów i Przetwórców Poliuretanu, a od 2010 r. jest członkiem Komitetu Technicznego Polskiego Komitetu Normalizacyjnego kreując politykę normalizacyjną w zakresie natrysku poliuretanów metodą „In situ – na budowie„.

Kompleksowa obsługa klienta w zakresie usług, doboru urządzeń dozujących, serwisu oraz surowców jest przestrzenią działalności firmy KUMIBEX. Celem firmy jest rozwój i ugruntowanie współpracy z naszymi klientami w zakresie technologii dozowania systemów dwukomponentowych, których efektem jest i będzie wysoka jakość i dobre imię na rynku firmy KUMIBEX oraz jej klientów.

Zapraszamy do współpracy

Szybki kontakt

Zadzwoń tel. +48 32 381 32 00

lub skorzystaj z formularza kontaktowego

Wymagane *

 

 

 

 

W dniach 26-27 października 2016 r. odbyło się szkolenie „Aplikacje natryskowych materiałów izolacyjnych – kompendium”. Seminarium zostało zorganizowane w ramach Akademii Kumibex, i miało miejsce w czterogwiazdkowym hotelu Rezydencja wyróżnionym licznymi nagrodami, w tym trzykrotnie przez Magdę Gessler. W szkoleniu wzięło udział blisko czterdziestu uczestników, a partnerem wydarzenia była firma Synthesia Internacional s.l.u.

Pierwszy dzień w całości został poświęcony zagadnieniom teoretycznym. Po krótkim przywitaniu przez wiceprezesa firmy Kumibex sp. z o.o. Pana Michała Kuzię, blok tematyczny o urządzeniach dozujących poprowadził doradca techniczno-handlowy Pan Łukasz Pasek. Pan Pasek szczegółowo omówił kwestie związane z doborem urządzenia do planowanych realizacji, oprzyrządowania (podstawowego, rozszerzonego), oraz bezpieczeństwa i higieny pracy podczas natrysku materiałów izolacyjnych.

Po krótkiej przerwie Pani Ewa Sołtys z firmy Synthesia Internacional s.l.u. omówiła rodzaje materiałów izolacyjnych oraz wskazała na zastosowanie pian zamkniętokomórkowych, otwartokomórkowych, oraz polimoczników. Następnie Pan Marek Płaszczymąka z portalu izolacji natryskowych pu-online zaprezentował obowiązujące normy dotyczące branży pu w Polsce.

Po części prezentacyjnej miała miejsce dyskusja, w której uczestnicy pytali najczęściej o rentowność działalności związanej z wykonywaniem izolacji natryskowych, kwestie techniczne natrysku na różne powierzchnie, oraz możliwości stosowania piany poliuretanowej, również poza budownictwem. Natomiast po lunchu każdy z uczestników miał możliwość indywidualnej rozmowy z prelegentami.

Pierwszy dzień zakończył się uroczystą kolacją, która była okazją do wymiany doświadczeń między osobami pragnącymi wejść w branżę izolacji natryskowych PU, a istniejącymi wykonawcami izolacji.

Drugiego dnia każdy uczestnik szkolenia mógł własnoręcznie spróbować poprowadzić natrysk piany pur. Najpierw operator z wieloletnim doświadczeniem pokazywał jak prowadzić aplikację w zależności od rodzaju materiału izolacyjnego, a następnie swoich możliwości mogli spróbować uczestnicy. Podczas prowadzenia aplikacji uczestnicy mogli równolegle zapoznać się z obsługą urządzenia dozującego typu Reactor firmy Graco. Podczas części praktycznej aplikowana została piana otwartokomórkową Poliuretan Spray S-OC-008E, piana zamkniętokomórkową Poliuretan Spray S-353, oraz hybryda poliuretanowo-polimocznikowa UreSpray F75 barwiona na kolor szary. Całość została podsumowana panelem dyskusyjnym, pod koniec którego uczestnikom szkolenia rozdano certyfikaty.

Wydarzenie zostało zakończone wspólnym pamiątkowym zdjęciem, oraz lunchem.

Serdecznie Dziękujemy
Akademia Kumibex i partnerzy