O firmie

Firma KUMIBEX Sp. z o.o rozpoczęła działalność w 1990 r. Jest firmą rodzinną o szerokim spektrum działania na rynku polskim oraz zagranicznym w zakresie technologii dozowania systemów dwukomponentowych. Firma w okresie działalności zbudowała i rozwija silne relacje biznesowe z czołowymi dostawcami surowców takimi jak: BayerMaterialScience Niemcy, BASF Niemcy, Synthesia Internacional Hiszpania, Huntsman USA.

Od 1997 r. firma sprzedaje urządzenia dozujące produkowane przez GUSMER Corp. USA, GLASSCRAFT oraz GRACO USA zapewniając fachową obsługę, doradztwo i serwis. Działalność usługowa firmy w zakresie termo renowacji pokryć dachowych pianką poliuretanową (ocieplanie dachu i całego budynku) to ponad 20 lat doświadczeń i ponad 1.000.000 m2 powierzchni zrealizowanych dachów.

Współpracujemy z wieloma śląskimi spółdzielniami mieszkaniowymi wśród których mamy opinię solidnego partnera. Usługi firmy, przede wszystkim zaś poliuretanowe izolacje natryskowe, zostały uhonorowane wieloma nagrodami, z których warto wymienić dyplomy i wyróżnienia Izby Budownictwa w Katowicach czy Kruszce Biznesu przyznawane przez Izbę Przemysłowo-Handlową w Tarnowskich Górach.

Od 2006 r. KUMIBEX cyklicznie prowadzi szkolenia, treningi i dni techniczne przekazując wiedzę i doświadczenie z zakresu przetwórstwa poliuretanów przyczyniając się do wzrostu jakości oferowanych usług wśród firm zajmujących się dozowaniem. W 2009 r. Firma KUMIBEX wraz z 9-ma firmami powołała i założyła „SIPUR” Polski Związek Producentów i Przetwórców Poliuretanu, a od 2010 r. jest członkiem Komitetu Technicznego Polskiego Komitetu Normalizacyjnego kreując politykę normalizacyjną w zakresie natrysku poliuretanów metodą „In situ – na budowie„.

Kompleksowa obsługa klienta w zakresie usług, doboru urządzeń dozujących, serwisu oraz surowców jest przestrzenią działalności firmy KUMIBEX. Celem firmy jest rozwój i ugruntowanie współpracy z naszymi klientami w zakresie technologii dozowania systemów dwukomponentowych, których efektem jest i będzie wysoka jakość i dobre imię na rynku firmy KUMIBEX oraz jej klientów.

Zapraszamy do współpracy

Szybki kontakt

Zadzwoń tel. +48 32 381 32 00

lub skorzystaj z formularza kontaktowego

Wymagane *

 

 

 

 

Zapraszamy do skorzystania z wyjątkowej okazji cenowej na innowacyjne urządzenie do piaskowania EcoQuip. Nowość Graco posiada opatentowane rozwiązanie dzięki czemu zużywa nawet do 92% mniej mediów (wody, ścierniwa).

Wysoki koszt zakupu, czyszczenia i utylizacji dużych ilości materiałów ściernych potrzebnych do tego, by osiągnąć dobry efekt w jak najlepszym czasie, nie jest już problemem. Technologia piaskowania EcoQuip zapewnia równie wysoką moc procesu jak w przypadku piaskowania na sucho, lecz zużywa znacznie mniejszą ilość materiałów ściernych i wymaga o wiele mniej czasu na czyszczenie. Oszczędności w kosztach materiału, robocizny i utylizacji można łatwo zamienić na zysk.

 

NADAJE SIĘ DO WSZYSTKICH ZASTOSOWAŃ!

• Usuwanie warstwy farby, powłok wodoszczelnych
• Usuwanie rdzy i patyny
• Usuwanie powłok i wykończeń przemysłowych
• Czyszczenie metalu, kamienia i drewna ogólnego zastosowania
• Utylizacja ołowiu i azbestu
• Konserwacja pomników i dzieł sztuki
• Usuwanie oznakowania drogowego, graffiti
• Usuwanie nalotów i czyszczenie budynków

 

MNIEJ WODY NIŻ W PIASKOWANIU NA MOKRO!

W odróżnieniu od piaskowania na mokro mgiełka wytworzona przez EcoQuip szybko wyparowuje. Żadnych kałuż wody przy obróbce. Żadnych toksycznych wycieków. A ponieważ EcoQuip zużywa znacznie mniej materiałów ściernych niż przy piaskowaniu na mokro, sprzątanie zajmuje mniej czasu.* W efekcie uzyskujemy czystszy i lepiej monitorowany proces, który spodoba się obecnym klientom, a dla przyszłych będzie oczywistą zachętą.

• Znacznie mniejsze zużycie materiałów ściernych
• Znacznie mniejsze zużycie wody
• Żadnych toksycznych wycieków
• Żadnego usuwania szlamu
• Szeroki zakres ustawień ciśnienia
• Pełna sprawność niemal w każdych warunkach

 

W ZESTAWIE:

• EcoQuip EQ600
• dysza #8 o dużej wydajności
• wąż śr. 32 mm, długość 15 m, wytrzymałość 11 bar, wyposażony we włącznik/wyłącznik pneumatyczny

 

SPECYFIKACJA

Wymiary urządzenia (szer. x wys. x głęb.)   1,42 x 1,15 x 1,41 m
Masa1   99 kg suche / 1270 kg mokre
Zużycie powietrza   10,6-17 m3/min
Pojemność zbiornika na materiał ścierny   226,8 kg
Pojemność zbiornika wody   473 l
Ciśnienie strumienia   2-8,3 bara (0,21-0,83 MPa / 30-120 psi)
Wąż do piaskowania   32 mm x 15 m, 2 warstwy
Rozmiar dyszy (w zestawie)   #8 Wydajność
Dostępne akcesoria   Przedłużki węży, nasadki przedłużek i dysze
Gwarancja*   Na całe urządzenie przez 3 lata od daty pierwszego zakupu, nie dotyczy części eksploatacyjnych

Istnieje możliwość umówienia na pokaz urządzenia.
Zgadzamy się na wysyłkę za granicę, po wcześniejszej wpłacie.

 

Zapraszamy

tel. +48 32 381 32 00