O firmie

Firma KUMIBEX Sp. z o.o rozpoczęła działalność w 1990 r. Jest firmą rodzinną o szerokim spektrum działania na rynku polskim oraz zagranicznym w zakresie technologii dozowania systemów dwukomponentowych. Firma w okresie działalności zbudowała i rozwija silne relacje biznesowe z czołowymi dostawcami surowców takimi jak: BayerMaterialScience Niemcy, BASF Niemcy, Synthesia Internacional Hiszpania, Huntsman USA.

Od 1997 r. firma sprzedaje urządzenia dozujące produkowane przez GUSMER Corp. USA, GLASSCRAFT oraz GRACO USA zapewniając fachową obsługę, doradztwo i serwis. Działalność usługowa firmy w zakresie termo renowacji pokryć dachowych pianką poliuretanową (ocieplanie dachu i całego budynku) to ponad 20 lat doświadczeń i ponad 1.000.000 m2 powierzchni zrealizowanych dachów.

Współpracujemy z wieloma śląskimi spółdzielniami mieszkaniowymi wśród których mamy opinię solidnego partnera. Usługi firmy, przede wszystkim zaś poliuretanowe izolacje natryskowe, zostały uhonorowane wieloma nagrodami, z których warto wymienić dyplomy i wyróżnienia Izby Budownictwa w Katowicach czy Kruszce Biznesu przyznawane przez Izbę Przemysłowo-Handlową w Tarnowskich Górach.

Od 2006 r. KUMIBEX cyklicznie prowadzi szkolenia, treningi i dni techniczne przekazując wiedzę i doświadczenie z zakresu przetwórstwa poliuretanów przyczyniając się do wzrostu jakości oferowanych usług wśród firm zajmujących się dozowaniem. W 2009 r. Firma KUMIBEX wraz z 9-ma firmami powołała i założyła „SIPUR” Polski Związek Producentów i Przetwórców Poliuretanu, a od 2010 r. jest członkiem Komitetu Technicznego Polskiego Komitetu Normalizacyjnego kreując politykę normalizacyjną w zakresie natrysku poliuretanów metodą „In situ – na budowie„.

Kompleksowa obsługa klienta w zakresie usług, doboru urządzeń dozujących, serwisu oraz surowców jest przestrzenią działalności firmy KUMIBEX. Celem firmy jest rozwój i ugruntowanie współpracy z naszymi klientami w zakresie technologii dozowania systemów dwukomponentowych, których efektem jest i będzie wysoka jakość i dobre imię na rynku firmy KUMIBEX oraz jej klientów.

Zapraszamy do współpracy

Szybki kontakt

Zadzwoń tel. +48 32 381 32 00

lub skorzystaj z formularza kontaktowego

Wymagane *

 

 

 

 

„Oszczędzanie energii i promowanie odnawialnych źródeł energii” to projekt w ramach którego wykonano remont dachu obiektu w Bielsku-Białej metodą hydrodynamicznego natrysku piany poliuretanowej. Zadanie zostało wykonane w ramach Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego 2009-2014.

Cały projekt obejmował:
- wymianę oświetlania LED, które charakteryzuje się wyższą efektywnością i strumieniem świetlnym o 25% większym w porównaniu do świetlówek, co powoduje obniżenie zużycia energii elektrycznej, dodatkowo lampy LED posiadają większą trwałość dochodzącą do 50 000 godzin pracy, co zmniejsza koszty eksploatacyjne wymiany źródeł świata,
- poprawę efektywności energetycznej budynku, poprzez termomodernizację (docieplenie stropodachu, uszczelnienie okien za pomocą 1050 sztuk uszczelek silikonowych),
- zastosowaniem odnawialnych źródeł energii, które pokryją potrzeby obiektu.

Obiekt powstał w 1999 roku i posiada 41 079 m2 powierzchni użytkowej (kubatura 123 238 m3), ogrzewany jest trzema kotłami gazowymi o mocy 3,3 MW! Każdy budynek posiada dach o następującej konstrukcji: stropodach żelbetowy, wełna mineralna 10 cm, niewentylowana pustka powietrzna, płyta dachowa przykryta papą.

Przez okres blisko dwóch miesięcy wykonano remont dachu o powierzchni 8715 m2. Po wstępnym przygotowaniu podłoża, naniesiono metodą hydrodynamicznego natrysku pianę poliuretanową Poliuretan Spray S-503 średniej grubości 12 cm. Całość została zabezpieczona czystym polimocznikiem, który charakteryzuje się wysoką odpornością na zanieczyszczenia biologiczne (mikroorganizmy), chemiczne (ługi i kwasy), ścieranie i pękanie.

Taki rodzaj poszycia dachowego odznacza się minimalnym czasem realizacji, zachowuje wysokie parametry fizykochemiczne w szerokim zakresie temperatur, nie posiada efektu podciekania pod warstwę izolacyjną (jak w zgrzewanych i klejonych powłokach).

Warto podkreślić, że Kumibex sp. z o.o. jako pierwsza w Polsce otrzymała rekomendację Izby Budownictwa w Katowicach za wprowadzenie na rynek budowlany produktu „dach z poliuretanu wykonany w technologii hydrodynamicznego, warstwowego natrysku sztywnej piany poliuretanowej”. Dokument z ubiegłego wieku potwierdza autoryzacje krajowe i zagraniczne firmy, na wykonywanie natrysku pianki zgodnie z ówczesnym prawodawstwem, a także wysoki poziom techniczny wykonywanych usług.