O firmie

Firma KUMIBEX Sp. z o.o rozpoczęła działalność w 1990 r. Jest firmą rodzinną o szerokim spektrum działania na rynku polskim oraz zagranicznym w zakresie technologii dozowania systemów dwukomponentowych. Firma w okresie działalności zbudowała i rozwija silne relacje biznesowe z czołowymi dostawcami surowców takimi jak: BayerMaterialScience Niemcy, BASF Niemcy, Synthesia Internacional Hiszpania, Huntsman USA.

Od 1997 r. firma sprzedaje urządzenia dozujące produkowane przez GUSMER Corp. USA, GLASSCRAFT oraz GRACO USA zapewniając fachową obsługę, doradztwo i serwis. Działalność usługowa firmy w zakresie termo renowacji pokryć dachowych pianką poliuretanową (ocieplanie dachu i całego budynku) to ponad 20 lat doświadczeń i ponad 1.000.000 m2 powierzchni zrealizowanych dachów.

Współpracujemy z wieloma śląskimi spółdzielniami mieszkaniowymi wśród których mamy opinię solidnego partnera. Usługi firmy, przede wszystkim zaś poliuretanowe izolacje natryskowe, zostały uhonorowane wieloma nagrodami, z których warto wymienić dyplomy i wyróżnienia Izby Budownictwa w Katowicach czy Kruszce Biznesu przyznawane przez Izbę Przemysłowo-Handlową w Tarnowskich Górach.

Od 2006 r. KUMIBEX cyklicznie prowadzi szkolenia, treningi i dni techniczne przekazując wiedzę i doświadczenie z zakresu przetwórstwa poliuretanów przyczyniając się do wzrostu jakości oferowanych usług wśród firm zajmujących się dozowaniem. W 2009 r. Firma KUMIBEX wraz z 9-ma firmami powołała i założyła „SIPUR” Polski Związek Producentów i Przetwórców Poliuretanu, a od 2010 r. jest członkiem Komitetu Technicznego Polskiego Komitetu Normalizacyjnego kreując politykę normalizacyjną w zakresie natrysku poliuretanów metodą „In situ – na budowie„.

Kompleksowa obsługa klienta w zakresie usług, doboru urządzeń dozujących, serwisu oraz surowców jest przestrzenią działalności firmy KUMIBEX. Celem firmy jest rozwój i ugruntowanie współpracy z naszymi klientami w zakresie technologii dozowania systemów dwukomponentowych, których efektem jest i będzie wysoka jakość i dobre imię na rynku firmy KUMIBEX oraz jej klientów.

Zapraszamy do współpracy

Szybki kontakt

Zadzwoń tel. +48 32 381 32 00

lub skorzystaj z formularza kontaktowego

Wymagane *

 

 

 


Jako firma istniejąca od 1990 roku, zrealizowaliśmy ponad 1 000 000 m kw. dachów podejmując zlecenia zarówno w kraju jak i za granicą. W ostatnich latach korzystając z dużego doświadczenia pracowników w zakresie tworzenia konstrukcji stalowych, postanowiliśmy poszerzyć swoją ofertę o współpracę z doświadczonymi wykonawcami paneli fotowoltaicznych na dachach.

Montaż paneli fotowoltaicznych (a także solarnych) związany jest z wykonaniem otworów w poszyciu dachowym, aby zamocować konstrukcję pod PV. Zdarza się, że po latach oddziaływania czynników atmosferycznych (zwłaszcza wiatru), dochodzi do rozszczelnienia i tym samym do przeciekania dachu.

Idealną izolację w przypadku montażu na dachach, można uzyskać poprzez rozwiązanie hybrydowe: panele + piana Poliuretan Spray wraz z powłoką Flexopol Pro lub trwalszą URESPRAY. W tym artykule prezentujemy rozwiązanie, które zapobiegło przeciekaniu nowego dachu.

Prezentowany dach ma powierzchnię 451 m kw. i został wykonany z płyt warstwowych z rdzeniem poliuretanowym. Niespełna dziesięcioletnie poszycie dachowe po zamontowaniu konstrukcji pod 100 sztuk paneli PV (wymiary 95 cm x 160 cm) zostało rozszczelnione, i zaczęło przeciekać.

Nasza firma rozwiązała ten problem poprzez aplikację bezspoinowej izolacji piany poliuretanowej Poliuretan Spray o grubości 3 cm wraz z powłoką zabezpieczającą przed promieniowaniem UV. Czas realizacji wraz z robotami przygotowawczymi wyniósł 3 dni, w tym 1 dzień na zabezpieczenie folią ochronną paneli PV.

Dlaczego warto podjąć współpracę z naszą firmą?
- wykonujemy dachy z pianki pur w połączeniu z panelami PV, które są odporne na drgania, pracę konstrukcji do których przymocowane są panele,
- w przypadku zastosowania jasnej powłoki, zwiększamy albedo (odbijanie promieni słonecznych), dzięki czemu energia jest w pełni wykorzystywana przez Panele (promienie nie zatrzymują się na czarnym dachu np. z papy),
- nie ograniczają nas kształty profili konstrukcyjnych (własne zaplecze konstrukcji stali),
- kompleksowość działania,
- szybkość realizacji,
- i co najważniejsze: doświadczenie od 1990 roku!

Wymagane *