O firmie

Firma KUMIBEX Sp. z o.o rozpoczęła działalność w 1990 r. Jest firmą rodzinną o szerokim spektrum działania na rynku polskim oraz zagranicznym w zakresie technologii dozowania systemów dwukomponentowych. Firma w okresie działalności zbudowała i rozwija silne relacje biznesowe z czołowymi dostawcami surowców takimi jak: BayerMaterialScience Niemcy, BASF Niemcy, Synthesia Internacional Hiszpania, Huntsman USA.

Od 1997 r. firma sprzedaje urządzenia dozujące produkowane przez GUSMER Corp. USA, GLASSCRAFT oraz GRACO USA zapewniając fachową obsługę, doradztwo i serwis. Działalność usługowa firmy w zakresie termo renowacji pokryć dachowych pianką poliuretanową (ocieplanie dachu i całego budynku) to ponad 20 lat doświadczeń i ponad 1.000.000 m2 powierzchni zrealizowanych dachów.

Współpracujemy z wieloma śląskimi spółdzielniami mieszkaniowymi wśród których mamy opinię solidnego partnera. Usługi firmy, przede wszystkim zaś poliuretanowe izolacje natryskowe, zostały uhonorowane wieloma nagrodami, z których warto wymienić dyplomy i wyróżnienia Izby Budownictwa w Katowicach czy Kruszce Biznesu przyznawane przez Izbę Przemysłowo-Handlową w Tarnowskich Górach.

Od 2006 r. KUMIBEX cyklicznie prowadzi szkolenia, treningi i dni techniczne przekazując wiedzę i doświadczenie z zakresu przetwórstwa poliuretanów przyczyniając się do wzrostu jakości oferowanych usług wśród firm zajmujących się dozowaniem. W 2009 r. Firma KUMIBEX wraz z 9-ma firmami powołała i założyła „SIPUR” Polski Związek Producentów i Przetwórców Poliuretanu, a od 2010 r. jest członkiem Komitetu Technicznego Polskiego Komitetu Normalizacyjnego kreując politykę normalizacyjną w zakresie natrysku poliuretanów metodą „In situ – na budowie„.

Kompleksowa obsługa klienta w zakresie usług, doboru urządzeń dozujących, serwisu oraz surowców jest przestrzenią działalności firmy KUMIBEX. Celem firmy jest rozwój i ugruntowanie współpracy z naszymi klientami w zakresie technologii dozowania systemów dwukomponentowych, których efektem jest i będzie wysoka jakość i dobre imię na rynku firmy KUMIBEX oraz jej klientów.

Zapraszamy do współpracy

Szybki kontakt

Zadzwoń tel. +48 32 381 32 00

lub skorzystaj z formularza kontaktowego

Wymagane *

 

 

 

 

Zapraszamy do lektury podsumowania szkolenia Akademii Kumibex, które odbyło się w dniach 9-10 marca 2017. Wszystkim uczestnikom (a było nas tym razem blisko 70 osób) serdecznie dziękujemy za przybycie. Materiały ze szkolenia

W dniach 9-10 marca odbyło się szkolenie Akademii Kumibex „Aplikacje natryskowych materiałów izolacyjnych – kompendium”. Seminarium tym razem odbyło się w Hotelu na Podzamczu**** w Tarnowskich Górach. Spotkanie przeznaczone było dla wszystkich osób zainteresowanych rozpoczęciem lub rozszerzeniem działalności gospodarczej o wykonywanie aplikacji pian lub powłok PU.

Szkolenie rozpoczęło się w czwartek o godz. 10.00 od przywitania uczestników przez wiceprezesa firmy Kumibex sp. z o.o. Pana Michała Kuzię. Następnie odbył się blok teoretyczny, w którym poruszono następującą tematykę:

1. Dlaczego izolacje natryskowe cieszą się tak dużą popularnością. Właściwości fizykochemiczne, trwałość. Zalety aplikacji „in-situ” (Pan Michał Kuzia, Kumibex).

2. Omówienie rodzajów materiałów izolacyjnych i ich zastosowanie (pianki, hybrydy, polimoczniki) (Pani Ewa Sołtys, Synthesia Internacional).

3. Przepisy budowlane normujące wykonywanie izolacji natryskowych (Pan Michał Kuzia).

4. Oprzyrządowanie niezbędne do realizacji opartych o natryskowe materiały izolacyjne (Pan Michał Kuzia).

5. Zakładanie, rozwój i utrzymanie działalności (Pan Michał Kuzia).

6. Bezpieczeństwo i higiena pracy podczas natrysku pianki (Pan Marek Płaszczymąka, Portal pu-online).

Pomiędzy prezentacjami był czas na kawę oraz lunch, które były dogodną okazją do zadawania pytań prelegentom, oraz wymianę doświadczeń. Podsumowaniem pierwszego dnia była uroczysta kolacja.

Drugi dzień szkolenia rozpoczął się o godzinie 9.00 od wprowadzenia w tematykę urządzeń dozujących typu Reactor drugiej generacji. Po niespełna godzinnym wprowadzeniu, wszyscy uczestnicy przeszli do przygotowanego wcześniej namiotu, gdzie otrzymali niezbędny sprzęt bhp. Najpierw doświadczony pracownik firmy Kumibex pokazywał prawidłową aplikację, a następnie każdy z uczestników mógł spróbować własnych sił. Podczas szkolenia aplikowano materiały hiszpańskiego producenta Synthesia Internacional: pianę otwartokomórkową, zamkniętokomórkową, oraz hybrydę poliuretanowo-polimocznikową. Wszystkie systemy były przetwarzane systemem dozującym Graco Reactor A-25 z głowicą natryskową Probler P2. Za dystrybucję powietrza była odpowiedzialna spalinowa sprężarka firmy Atmos.

Dwudniowe szkolenie zostało upamiętnione wspólnym zdjęciem, po którym odbył się lunch, kończący wydarzenie.

Pierwsze w tym roku szkolenie Akademii Kumibex cieszyło się ogromną popularnością na co może wskazywać ilość uczestników, która przekroczyła 60 osób. Wszystkich chętnych, którzy nie zdążyli się zapisać na minione wydarzenie, lub zabrakło dla nich miejsca, prosimy o kontakt z firmą Kumibex.

Dziękujemy Akademia Kumibex i Partnerzy