Mobilny Uchwyt Ładujący Firmy Kumibex

Korzystając z ponad dwudziestoletniego doświadczenia na rynku polskim i zagranicznym w zakresie technologii dozowania systemów dwukomponentowych oraz wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych klientów i pracowników wykonujących natrysk pianki pur (borykających się z utrudnieniami w dużej mierze związanymi z transportem ciężkiego sprzętu), mamy zaszczyt zaprezentować Państwu nasz najnowszy produkt w roboczej nazwie „Mobilny Uchwyt Ładujący” (MUŁ).

Dotychczasowe rozwiązania.

Wykonawcy izolacji metodą natrysku pianki poliuretanowej do tej pory mieli do dyspozycji dwa rozwiązania a) na stałe zamontować reaktor wraz z osprzętem i komponentami na samochodzie osobowym do 3,5 t (kat. B) co wiązało się z trudnościami przy parkowaniu reaktora na okres zimowy, i zajętym ciągle miejscem w samochodzie b) lub amatorskie rozwiązanie polegające na każdorazowym ściąganiu reaktora przymocowanego do europalety, a także sprężarki, agregatu, węży i innych elementów osprzętu, co wymagało wiele wysiłku (nie mówiąc już o min. czterech osobach potrzebnych do załadunku). Zarówno w pierwszym jak i drugim wypadku całość osprzętu była oddzielona od siebie zajmując bardzo wiele miejsca.

Komfort pracy, ale w jakiej cenie?
Nie każdego jednak stać na wyposażenie samochodu w windę (podnośnik), lub co więcej na zakup samochodu dostawczego (kat. C) z podnośnikiem hydraulicznym w komplecie, aby w prosty sposób przemieszczać reaktor. Drogie rozwiązanie z całą pewnością nie jest atrakcyjne dla firm rozpoczynających działalność w świecie izolacji pianką pur, które liczą się z każdą wydaną złotówką. Koszty związane z komfortem i warsztatem pracy schodzą mimo wszystko na drugi plan.

W oparciu o swoją bogatą wiedzę teoretyczną z zakresu urządzeń dozujących (23 lata), oraz praktyczną z sektora usług termorenowacji dachów wielkopowierzchniowych (ponad 1 000 000 m2 realizacji), i znajomości oczekiwań klientów proponujemy stosunkowo proste i niedrogie rozwiązanie.

Prościej, znaczy lepiej i bezpieczniej.
„Mobilne Uchwyt Ładujący” to Innowacyjne podejście do sprawy transportu i załadunku reaktora. Podstawa jezdna przypomina swoim kształtem literę L i idealnie mieści na sobie reaktor. Specjalne otwory w podstawie pozwalają na przykręcenie urządzenia w celu zapewnienia stabilności podczas transportu. Zaraz za reaktorem zostało przewidziane miejsce na pompy (np. T1,T2, Husky) wraz z rurami ssącymi (z tłoczyskiem i zaworem kulowym grawitacyjnym) umieszczanymi w zbiornikach z komponentami (isocyjanian, poliol).

W stalowej konstrukcji zostały przewidziane również specjalne ograniczniki uniemożliwiające nieprzewidziany ruch poziomy i pionowy rur ssących podczas transportu. Co najważniejsze w końcu udało się rozwiązać problem walającego się po samochodzie podgrzewanego węża. Specjalne dwa uchwyty z tyłu podstawy (niczym dwie dłonie) pozwalają nawinąć węże – medium niosące komponenty do głowicy (np. Fusion AP, Probler P2) – i w ten sposób utrzymać całość niezbędnego sprzętu wymaganego przy natrysku pianki poliuretanowej w jednym miejscu.

Kolejnym atutem „Mobilinego Uchwytu Ładunkowego” (MUŁ) prócz tego, że stanowi niewielkiej wielkości zwornik dla reaktora, pomp, rur ssący, węży, jest jego mobilność. Dzięki zastosowaniu kół urządzenie bez problemu pokona przeszkody (np. krawężniki) czy nierówności, którym poddaje się wózek paletowy. Każde z kół jest wyposażone w hamulec, dzięki któremu można pozostawić podstawę jezdną bez obaw nawet na pochyłym podłożu.

Praktyczne zastosowanie
Prócz wymienionych atutów, uchwyt pozwala również zabezpieczyć pompę izocyjanianową przed krystalizacją. „Mobilny Uchwyt Ładunkowy” został tak zaprojektowany, aby bez problemu umieścić go na samochodzie wykorzystując zarówno wózek widłowy (odpowiedni rozstaw konstrukcji), jak również przy pomoc platform najazdowych (z których korzysta np. pomoc drogowa przy wciąganiu samochodu).

Mobilny Uchwyt Ładujący jeszcze nie zdążył wejść do seryjnej produkcji, a już zdążył się sprzedać w kilku egzemplarzach na specjalne życzenie klientów.

Więcej szczegółów w dziale handlowym
tel. +48 32 381 32 00

Zadaj pytanie na temat tego produktu:

Wymagane *